سفارش آنلاین برش لیزری پلکسی ، چوب و برش لیزری ماکت معماری

                             

روش های مختلفی برای ساخت ماکت معماری و ساخت ماکت دانشجویی وجود دارد . یکی از ساده ترین و در عین حال کاربردی ترین روش ها ،  سفارش آنلاین برش لیزری پلکسی ، چوب و برش ماکت معماری به منظور ساخت ماکت می باشد. در این مطلب که توسط مجموعه برش لیزر خط و نقش آماده شده است ، توضیحاتی کامل راجع به متریال یا مواد مورد استفاده در ماکت سازی معماری ،آماده سازی فایل برای برش لیزری ماکت ، استفاده از پرینتر سه بعدی برای ساخت برخی از قطعات ، تصاویری از نمونه های اجرا شده ، و نحوه ارسال سفارش به صورت آنلاین ارایه می گردد .

ساخت ماکت معماری
برش قطعات ماکت معماری
برش لیزری ماکت
ماکت معماری

مواد مورد استفاده در ماکت سازی

با استفاده از خدمات برش لیزری می توان به راحتی قطعات ماکت معماری را به صورت دقیق و با کیفیت ساخت . مواد قابل برش توسط دستگاه برش لیزری مقوا ماکت هلندی و ایرانی ، چوب بالسا ، ام دی اف سه میل و شش میلی متر ، ام دی اف رنگی ، چوب طبیعی روکش دار ، یونولیت تا ضخامت بیست میلی متر ، پلکسی گلاس ( طلق ) در ابعاد مختلف ، رنگ های متفاوت و شفاف ، و همچنین ضخامت های گوناگون می باشد. همچنین از کاغذ های رنگی و کارتن هم می توان استفاده کرد . در رابطه با مقوا ماکت ، نوع هلندی آن قیمت بیشتری داشته و برش لیزری بر روی مقوای ماکت هلندی بدون دوده ، بسیار تمیز و دقیق خواهد بود . در رابطه با پلکسی ، می توان بر روی پلکسی با استفاده از لیزر حک کرد و قبل از جدا کردن رویه یا پوست پلکسی ، آن را رنگ کرد تا قسمت های حک شده بهتر نمایش داده بشود . مزیت پلکسی ، تنوع بسیار رنگ آن ، زیبایی و استحکام می باشد. انواع رنگ های متداول پلکسی مشکی ، پلکسی سفید ، پلکسی شفاف ، و رنگ های خاص پلکسی مشکی یک رو مات ، پلکسی های ترنسپرنت Transparent Plexiglass و پلکسی های آینه ای موجود می باشد. ضخامت پلکسی قابل برش با دستگاه برش لیزری از یک میلی متر تا ده میلی متر می باشد .  شایان توجه است که تنوع رنگ در پلکسی گلاس مختص ضخامت 3 میلی متر می باشد . ضخامت دقیق این نوع از پلکسی 2.8 میلی متر می باشد که در طراحی برای ماکت های حجمی و همچنین طراحی ستون ها و ایجاد شکاف و زبانه بر روی پلکسی باید به آن دقت داشت . راجع به ام دی اف نیز، باید دقت کرد که ضخامت واقعی ام دی اف های معمول و متداول ، دو و نیم میلی متر و پنج میلی متر می باشد . در صورتی که سوالی راجع به موارد مطرح شده یعنی متریال برای برش قطعات ماکت دارید ، با ما تماس بگیرید . ما به صورت کامل تمامی موارد را با حوصله برای شما توضیح خواهیم داد ! در عکس ذیل ، گونیا پلکسی با رنگ قرمز ترنسپرنت را مشاهده خواهید کرد. همچنین بر روی تصویر ، حک لیزری بر روی پلکسی معلوم است .

گونیا پلکسی قرمز ترنسپرنت
گونیا پلکسی

آماده سازی فایل برش لیزر برای برش لیزری ماکت معماری

به صورت معمول فایل های برش لیزری برای آماده سازی قطعات ماکت ، با استفاده از نرم افزار اوتوکد AutoCAD طراحی و آماده می شوند . شما می توانید خروجی های DWG یا  DXF را برای ما ارسال کنید تا برای شما بر روی اجناس مختلف برش دهیم. نکاتی که باید در طراحی خود برای برش لیزری ماکت معماری در نظر داشته باشید را توضیح می دهیم : برای قطعاتی که لازم است بر روی ام دی اف 3 میلی متری یا 6 میلی متری برش داده شوند ، حداکثر سایز برش باید در مستطیلی به ابعاد 90 سانتی متر در 120 سانتی متر گنجانده شود. این سایزی است که دستگاه برش لیزری بر روی آن برش قطعات را انجام می دهد و همچنین سایز ورق های یک تکه ام دی اف به همین اندازه می باشد. لازم به ذکر است سرعت برش لیزری بر روی ام دی اف 3 میلی متری کمی بیشتر از 30 میلی متر بر ثانیه می باشد . شما می توانید برای محاسبه قیمت برش لیزری ماکت معماری با ما تماس بگیرید . به سادگی و به صورت کامل شما را راهنمایی می کنیم !

بر روی ام دی اف و چوب طبیعی علاوه بر برش می توان حک نیز انجام داد. ضخامت و تیرگی حک را نیز می توان تنظیم کرد . برای مثال ، حک لیزری روی چوب طبیعی را در تصویر زیر می توانید ببینید.

حک لیزری بر روی چوب طبیعی
حک لیزری بر روی چوب طبیعی

برای متمایز کردن بخش هایی که میخواهید برش داده شوند با بخش های که لازم به حک می باشند ، از لایه های متفاوت با رنگ های متفاوت استفاده کنید. در عکس زیر میبینید که حک لیزری با رنگ زرد و برش لیزری سایت با رنگ سفید مشخص شده است.

فایل برش لیزری ماکت
فایل برش لیزری ماکت

با استفاده از برش لیزری می توان ماکت حجمی و ماکت توپوگرافی معماری ساخت. در شکل بعدی فایل یک ماکت حجمی را مشاهده می کنید. همچنین در این بخش از سایت خط و نقش می توانید نمونه های ساخته شده برش لیزر ماکت حجمی را مشاهده کنید .

فایل ماکت حجمی معماری
فایل ماکت حجمی معماری

یکی دیگر از نکات آماده سازی فایل برش لیزری ماکت معماری این است که اگر چندین قطعه که درون هم کشیده شده اند باید بریده شوند ، رنگ های متفاوتی برای طراحی استفاده کنید که دستگاه برش لیزری ابتدا از درونی ترین قطعه شروع به برش کند و آخرین قطعه برای برش ، بیرونی ترین قطعه باشد. در طراحی ، هنگامی که قطعات ماکت زیاد و یا اینکه قطعات ماکت معماری شبیه هم باشند ، می توان بر روی آن ها نوشته ها یا علامت هایی را حک کرد که بعدا هنگام اسمبل یا ساخت ماکت ، ترتیب قطعات معلوم باشد. در شکل زیر میبینید که این قطعه مربوط به سقف ماکت است .

علامت گذاری روی قطعات
علامت گذاری بر روی قطعات

حال این سوال مطرح می شود که قطعات ماکت معماری را چگونه به یکدیگر بچسبانیم . با توجه به موادی که لیزر ماکت بر روی آن انجام شده است ، می توان چسب مربوطه را انتخاب کرد. برای اتصال قطعات چوبی و ساخت ماکت ، می توان از چسب یک دو سه و یا چسب چوب استفاده کرد. برای پلکسی گلاس ، از کلروفرم باید استفاده کرد . دقت داشته باشید که چسب یک دو سه برای اتصال قطعات لیزر شده پلکسی مناسب نیست، چرا که اثر و لکه بر روی پلکسی گلاس می گذارد و زیبایی قطعه ماکت از بین می رود . مقوا ماکت را نیز می توان با چسب مایع به یکدیگر چسباند . برای اطلاع از قیمت برش لیزری ماکت ، برش لیزری مقوا ، و خدمات برش لیزری ماکت ، با ما تماس بگیرید . اطمینان خاطر داشته باشید که شما را راهنمایی خواهیم کرد !

پرینت سه بعدی ماکت معماری

در بعضی موارد ، قطعات ظریف ماکت معماری را نمی توان با تکنولوژی برش لیزری ماکت بر روی پلکسی یا چوب به وجود آورد . در این حالت ، می توان این قطعات را با استفاده از پرینتر سه بعدی ساخت . این مجموعه پرینتر سه بعدی Ultimaker 2+ را دارد که یکی از بهترین پرینتر های موجود در سطح جهانی می باشد . برای چاپ سه بعدی ماکت معماری خود ، طرح خود را با خروجی .STL برای ما ارسال کنید . به بهترین نحو ممکن برای شما پرینت خواهد شد تا ماکت معماری دقیق و زیبایی را در اختیار داشته باشید .

پرینت سه بعدی ماکت
پرینت سه بعدی ماکت

آنلاین سفارش برش لیزری دهید !

شما می توانید فایل های مورد نظر خود را از طریق تلگرام ، واتس اپ ، و یا ایمیل برای ما ارسال کنید . به بخش ارتباط با ما مراجعه کنید . همچنین برای پیگیری سفارش خود ، با شماره های ثابت و همراه این مجموعه تماس تلفنی حاصل نمایید .

در انتهای این مطلب راجع به برش لیزری ماکت معماری ، یک لکسوس در اندازه واقعی را در نظر بگیرید ! با استفاده از مدل سازی سه بعدی و برش لیزری کارتن ، می توان مدلی در ابعاد واقعی آن درست کرد . برای مطالعه بیشتر بر روی این لینک کلیک کنید . تصویر زیر نمایی از مدل اجرا شده این پروژه می باشد .

ماکت لکسوس
ماکت لکسوس