پرینتر سه بعدی اولتیمیکر

                             

برند پرینتر سه بعدی +Ultimaker 2 یکی از دقیق ترین و پر طرفدار ترین پرینترهای سه بعدی رومیزی در جهان است.این پرینتر بسیار با کیفیت عمل کرده و کارکرد قابل اطمینانی دارد.

این پرینتر سه بعدی می تواند در ابعاد 223 در 223 در 205 میلیمتر پرینت کند که از لحاظ ابعاد قطعه ی پرینت شده از جمله پرینترهای سه بعدی کوچک رومیزی به شمار می رود،البته دقت بالای این پرینتر سه بعدی نقیصه ی مورد ذکر را به خوبی می پوشاند. دقت پرینتر سه بعدی +Ultimaker 2 بین 20 تا 600 میکرون قابل تغییر است.

این پرینتر سه بعدی قابلیت استفاه از انواع فیلامنت های استاندارد شرکت Ultimaker را دارد که می توان به انواع PLA , Tough PLA, Nylon, ABS, CPE و دیگر متریال های مختلف اشاره کرد. در این میان نوع PLA و ABS از محبوبیت بیشتری برخوردار اند که به علت خصوصیات مکانیکی و استحکام و همچنین تنوع رنگی آنها می باشد.

هد پرینتر سه بعدی بر اساس یک راهنمای مکانیک چرخشی و خطی عمل میکند و محور حرکتی از طریق X و Y جابه جا می شود. هد پرینتر دارای طراحی کاملا جدید است که قطر داخلی آن قابل تغییر است بنابراین می توان به آسانی هد دستگاه را تغییر داد و این قدرت جایگزینی و جا به جایی سریع باعث می شود بتوانید نازل های مختلف را به کار بگیرید. نازل هایی که با مواد مختلف کار می کنند و با سایزهای متغیر قابلیت پرینت سه بعدی در کیفیت و دقت های متنوع را دارد.

در ویدئو زیر می توانید پرینت یک گنبد را توسط این دستگاه که با نازل شش دهم میلیمتر و فیلامنت PLA اجرا شده است مشاهده نمایید.

تنوع رنگ در متریال PLA بیش از دیگر متریال ها است که باعث می شود تا حجم های خود را با رنگ دلخواه براحتی بدست بیاورید.